21 března, 2017

Tester kapacity AKU,napětí. a vybíj proudu

Tester a měřič kapacity baterek, napětí a  vybijecího proudu lze na ebay koupit za  93,15 Kč
 klik zde

ZB2L3 tester  kapacity  baterie pro napětí  1.2-12V vnější zatížení kapacita baterie a další testy 18.650
Nástroje, single-funkce, tím, že řídí odlehčení a získat v reálném čase integrované vybíjecí proudy a výsledky kapacitních zkoušek
Maximální výše podpory na 15V /  3A odváděny vybíjení napětí a proudu, samo o sobě nezbavuje
Maximální kapacita statistika podporovat 9999Ah (9999000mAh)
Automaticky identifikovat a rozvíjet vhodný ukončení napětí baterie lze také nastavit manuálně
Specifikace:
Napájecí napětí: DC4.5-6V ( mikro USB konektor )
Provozní proud: méně než 70mA
Pro napětí baterek : rozlišení 1.00V-15.00V 0.01V
Rozsah nastavení spodní hranice vybíjecího : 0.5-11.0V
Podporovaný proud: 3.000A +-  0.001A
Maximální chyba měření napětí: 1% + 0,02 V
Maximální proud chyba měření: 1,5% + - 0.008A
Maximální dosah kapacita baterie: 9999Ah (1Ah = 1000mAh)

 vyšší hodnota posunutím desetinnou čárkou pro přepnutí, když je displej menší než 10Ah X.XXX, jak je uvedeno výše, aby bylo dosaženo 10Ah xx.xx, a tak dále.
 Rozměry : 50mmX37mm
Finální velikost: 50mmX37mmX17mm (délka šířka x výška x maximální velikost pozice, obsahuje výšku mosazného  sloupečku )
Instrukce:
1. První test by měl být plně nabitou baterii.
2. Připojte baterie, které mají být pozitivně testován na pozitivní vstup, negativní vstup do záporně, nelze zvrátit (s obrácením zatížení může poškodit obvod)! Zátěž připojena k výstupu pozitivního a negativního výstupu pracovat přes testeru micro USB napájením (není k dispozici stolní nebo přenosný USB napáječ), potom napětí baterie.
3. Test Přímý start potřebovat pouze jedním stisknutím tlačítka "OK", může tester automaticky vytvořit vhodnou ukončovací napětí baterie plné nabití napětí, a začne blikat po zkoušce třikrát. Je třeba vyvinout umělé přerušení napětí pouze tehdy, když je baterie displej napětí stavu stiskem tlačítka "+" nebo "-" tlačítka pro úpravu zobrazení ukončení napětí začínající písmenem P, za reprezentativní rozlišením napětí 0,1V, nastavit po stisknutí tlačítka "OK" start testování.
4. Po zahájení testu tester bude řídit zatížení elektronického spínače vybíjení , test  cyklicky  ukazuje, že tento proces má  kapacitu (Ah), aktuální vybíjecí proud (A) a napětí akumulátoru (V) . Toto se cyklicky ukazuje pořád dokola. Když napětí baterie dosáhne nastavené max.vybíjecího   napětí, regulace zatížení vypne vybíjení a na displeji testeru zůstává hodnota  kapacity baterie  (Ah) a  bliká rychle. Nyní  se zobrazuje aktuální kapacita baterie .Stisknětím  tlačítko "OK" pro ukončení blikající,  displej umožňuje další nastavení.Znovu stisknětím tlačítka "OK" pro návrat do zapnutého stavu stačí vyměnit baterii a další test jiné baterie může pokračovat.
Chybové kódy a jejich význam:
Err1: napětí baterie je vyšší než 15V
Err2: napětí baterie je nižší než nejnižší nastavené napětí vybíjení.
Err3: Baterie nedovoluje načíst  vybíjecí proud, baterie vadná nebo je příliš velký vybíjecí odpor.
Err4: Nadproudová ochrana (proud překročíl  3.1 A)
Poznámka: Použijete  vybíjení pomocí odporu , bude odporová zátěž vážně teplá až horká , věnujte pozornost své bezpečnosti!
Tento obvod měření napětí s cílem zlepšit přesnost měření, speciálně konstruované DC zaujatost, když terminál nic nezobrazuje, pak  takové malé napětí, ( 0,03 V ) nemá vliv na vlastní měření, pokud jste zkratovali vstupní svorky ukáže (absolutní 0V).
Balení obsahuje:
1 x 1,5 ~ 12V akumulátor Kapacita Tester
2 x zatěžovací odpory

 

Žádné komentáře:

Okomentovat